Rodzinny Festyn w Dębince

Rodzinny Festyn w Dębince – 4.06.2019 r.

W Samorządowym Przedszkolu nr 124 nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich dzień. Jak co roku, z początkiem czerwcowych dni, w Dębince odbyło się wielkie święto – Festyn Rodzinny pod hasłem „Bezpieczeństwo jako potrzeba i wartość”. Już od samego rana w ogrodzie przedszkolnym na przedszkolaki czekało wiele atrakcji – dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci spędziły cały ten dzień na świeżym powietrzu.

W godzinach popołudniowych nasze przedszkolaki ze smakiem zjadły pyszną kiełbaskę z grilla. Tuż po przekąsce w ogrodzie przedszkolnym zaczęli przychodzić rodzice, a o godzinie 15:00 rozpoczął się piknik. Swoją wizytą zaszczycili nas również specjalnie goście: Radny Miasta Pan Tomasz Daros oraz Radni Dzielnicy II Pani Małgorzata Włoszczyk i Pan Paweł Stachowiec.

Atrakcjom na Dębinkowym Festynie nie było końca! Panie animatorki tworzyły z balonów zwierzaki – cudaki, a za pomocą specjalnych farb na twarzach dzieci pojawiły się wielobarwne malunki.

Najdłuższa kolejka ustawiona była do loteryjki fantowej, która obfitowała w upominki przyniesione przez Rodziców. Wylosowane książeczki, puzzle, pluszaki, breloczki, piłki i wiele innych zabawek sprawiły naszym dębinkowym maluchom wiele radości.

Na festynie nie mogło zabraknąć również pysznych i świeżych ciast oraz pachnących w całej okolicy kiełbasek z grilla. Smakołyki umiliły czas spędzony na festynie.

Gdy już wszyscy myśleli, że to koniec atrakcji, niespodziewanie do ogrodu przedszkolnego wjechały wozy służb mundurowych: radiowóz i motocykl policyjny, wóz strażacki oraz karetka pogotowia. Dzieci siedząc na miejscu kierowcy mogły poczuć się jak prawdziwi stróżowie prawa. Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni przyjechali do Dębinki ze specjalną misją. Celem ich wizyty było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo, które jest priorytetem w edukacji i opiece dzieci nie tylko w wieku przedszkolnym. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat uczą się unikania, zapobiegania i możliwie szybkiego pokonywania niebezpieczeństw.

Rodzinny Festyn w Dębince wzniecił gorącą rodzinną atmosferę oraz wzbudził uczestników do wspólnej radosnej i niezapomnianej zabawy. Atmosfera na ul. Zwycięstwa była tego dnia naprawdę wyjątkowa! Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg festynu, dzieciom i ich rodzicom,  Radzie Rodziców oraz służbom lokalnym – bardzo dziękujemy!

mgr Joanna Dulska

Nauczycielka w Samorządowym Przedszkolu nr 124